Kai žmonės kalba apie dydį, turėdami omenyje oro kondicionierius, tai nereiškia, kad kalbama apie paties prietaiso fizinius matmenis. Tai greičiau reiškia vėsinimo pajėgumą, matuojamą BTU (britiškais šiluminiais vienetais). Nesvarbu, ar renkatės  ar centrinį oro įrenginį, geriausią efektyvumą, taigi ir mažesnes eksploatavimo išlaidas, pasieksite, jei rinksitės pagal ploto, kurį įrenginys turi vėsinti, dydį.

Norėdami pasirinkti, kokio dydžio oro kondicionierius jums tinka, pirmiausia turite apskaičiuoti oro kondicionieriaus aptarnaujamų namų patalpų dydį kvadratiniais metrais.

Apskaičiuoti dydį

Norėdami apskaičiuoti dydį, tiesiog padauginkite vėsinamos patalpos ar ploto ilgį iš pločio. Tuomet praktiškai padauginkite šią sumą iš 25 BTU. Tai leidžia pakankamai vėsinti tiek lietingą, drėgną dieną, tiek karštą, saulėtą ir drėgną dieną. Tarkime, patalpa yra 12 pėdų pločio ir 15 pėdų ilgio. Vadinasi, 12×15=180 kvadratinių pėdų. 180 kvadratinių pėdų padauginkite iš 25 BTU vienai kvadratinei pėdai ir gausite mažiausią BTU oro kondicionierių, kurį turėtumėte įsigyti. Tai reiškia, kad reikia 180×25=4500 BTU vėsinimo galios.

Galite paklausti savęs: ar tiks mažesnis oro kondicionierius, ar geresnis bus didesnis? Štai mintis apie šiuos klausimus. Mažesni BTU įrenginiai nuolat veiks, kad tik neatsiliktų. Dėl to padidės jūsų sąskaitos už elektrą, be to, mažai tikėtina, kad įrenginys sugebės efektyviai vėsinti patalpas.

Nepersistenkite

Per dideli oro kondicionieriai jums gali būti per galingi. Prieštaraudami gandui, kad didesnis yra geresnis, pasakysime, kad per didelis oro kondicionierius atvėsins greičiau, tačiau tai gali trukdyti oro kondicionieriaus veikimui. Oro kondicionierius ne tik vėsina orą, bet ir ištraukia iš jo drėgmę, dėl kurios visi jaučiamės karšti ir lipnūs. Nors oras gali būti vėsesnis, jei įrenginys veikia nepakankamai ilgai, drėgmė iš oro negali būti tinkamai pašalinta. Tai būtų tarsi stovyklavimas lauke vėsią, klampią, miglotą naktį. Be to, per didelis oro kondicionierius dažnai įsijungia ir išsijungia.

Padarykite sau paslaugą ir išmatuokite vėsinamo namo plotą, apskaičiuokite, kiek BTU reikia, ir oro kondicionieriaus dydį tinkamai. Vietinė prietaisų parduotuvė arba šildymo ir vėsinimo centras gali jums padėti pasirinkti tinkamą oro kondicionieriaus dydį jūsų namams. Atminkite, kad per mažai niekada nebūna per daug, o per daug gero dalyko gali būti blogai.

Profesionalų patarimai

Sienoje įmontuojamo oro kondicionieriaus įrengimas vietoj langų oro kondicionieriaus iš tikrųjų yra efektyvesnis ir gali geriau vėsinti. Jei pagalvojate, langų įrenginys greičiausiai yra žemai patalpoje. Sienoje montuojami įmontuojamieji įrenginiai paprastai statomi per sieną maždaug 5-6 pėdų aukštyje virš grindų. Šaltas oras, filtruojamas žemyn iš aukštesnio taško, turi privalumų, nes išmaišo kambario orą ir geriau atvėsina kambario temperatūrą. Oro kondicionieriaus termostatas montuojamas oro kondicionieriaus viduje, todėl kuo aukščiau, tuo geriau montuoti oro kondicionierių. Su įmontuota įmaute įrenginį galima ištraukti, kad langų oro kondicionieriaus valymas būtų lengvesnis, o pasibaigus sezonui jį galima lengvai išimti ir laikyti žiemą. Su žieminiu dangteliu anga užsandarinama iki kito šildymo sezono, kol vėl paskambins šildymas.

Sutaupyti penkiaženklį centą šen bei ten yra sveikintinas dalykas. Jei naudojate langų oro kondicionierių, bet kokio tipo energijos taupymas bus premija, ypač jei nereikės įdėti pastangų, kad tai padarytumėte. Dėl naujų technologijų ir į naujesnius langų oro kondicionierius įtrauktų novatoriškų pastangų, naudodami naujo stiliaus langų oro kondicionierius sutaupysite beveik iš karto.

 

Parašykite komentarą