Kremavimas Lietuvoje: kada reikalinga ir kaip tai atliekama?

 

Pastaruoju metu Lietuvoje vis labiau populiarėja kremavimas. Tai palaikų deginimas vietoj to, kad palaikai būtų laidojami karste. Šis pasirinkimas tampa vis populiaresniu, todėl vis daugiau laidojimo paslaugų agentūrų gali pasirūpinti kremavimu. Visgi, vis dar pasitaiko žmonių, kurie apie kremavimą žino mažai, todėl verta šiuo procesus šiek tiek pasidomėti iš anksto.

 

Kodėl verta kremuoti?

  • Greita. Kremavimas yra greitesnė procedūra, nes dažniausiai nereikia organizuoti kelių dienų šarvojimo, nuomoti salės. Tradicinis atsisveikinimas trunka iki dviejų dienų, o kremavimo paslaugos teikiamos visą parą ir dažnai užtrunka vos kelias valandas.
  • Ekologiška. Visame pasaulyje vis dažniau pasirenkamos kremavimo paslaugos, nes jos yra saugančios gamtą. Nors Lietuvoje vis dar nėra numatyta galimybė išpilti pelenus norimoje vietoje, urnas galima laikyti namuose arba kolumbariume. Vienaip ar kitaip, tai mažiau kenkia gamtai nei įprastas laidojimas.
  • Patogu. Labai dažnai kremavimas yra patogus pasirinkimas tokiais atvejais, kai mirus žmogui, jo artimieji yra išvykę į užsienį. Taip pat ir tais atvejais, kai miršta užsienyje esantis žmogus. Urną pergabenti yra daug lengviau nei palaikus.

Kas tuo turi pasirūpinti?

Kaip ir kitos laidojimo paslaugos Vilniuje, taip ir palaikų deginimas turėtų būti patikėtas laidojimo paslaugas teikiančiai agentūrai ar laidojimo namams. Patiems tikrai nereikės ieškoti specialaus transporto kūno gabenimui ir ieškoti, kur yra teikiamos kremavimo paslaugos. Laidojimo namai pasirūpins ne tik kūno nuvežimu, bet ir visais reikalingais darbais. Pavyzdžiui, ne visi žino, kad kūnas kremuojamas mediniame karts.e Laidojimo namai pasirūpins juos, registracija kremavimui, taip pat pasiims pelenus po procedūros ir pristatys juos urnoje. Taip pat Jums bus pristatyti visi procedūrą patvirtinantys dokumentai, tad Jums nereikės rūpintis šiais dalykais.

 

Ar religija draudžia kremuoti?

Labai dažnai laidojimo namų personalas susiduria su tuo, jog kai kurie žmonės tiesiog bijo rinktis kremavimo procedūrą. Viena populiariausių priežasčių – tikintys žmonės baiminasi, jog tam prieštarauja religija. Tačiau verta žinoti, jog iš tiesų Biblijoje nieko nerašoma apie kremavimą. Be to, kremavimas yra sutinkamas įvairiose religijose ir taikomas iki šiol. Anksčiau netgi būdavo manoma, kad būtent sudeginus palaikus, siela išsilaisvina iš fizinio kūno. Tad baimintis, kad tai draudžia religija, nereikėtų. Tačiau jeigu manote, kad mirusiam žmogui buvo svarbu būti palaidotam karste, nieko baisaus rinktis tradicinius laidojimo sprendimus.

Parašykite komentarą