Kuo svarbi pjovimo juosta ir kaip pasirinkti?

Tai neatsiejama grandininių pjūklų dalis ant kurios laikosi bei sukasi grandinė. Todėl ir renkantis ją reikėtų pirmiausiai atkreipti dėmesį į pačios grandinės specifikacijas. Aišku, galima vadovautis ir gamintojo rekomendacijomis pagal konkretų pjūklo modelį. Ką dažniausiai ir rekomenduojama daryti. Būtent todėl dažnu atveju pasirenkamas to paties gamintojo produktas ar kažkuri detalė. Nors šiomis dienomis yra nemažai ir alternatyvų, kurios neretai kainuoja kažkiek pigiau. Taigi, juostos pasirinkimas priklausys nuo turimo pjūklo bei grandinės ypatybių. Todėl reikėtų atsižvelgti, kiek pastaroji turi narelių ir koks yra jos žingsnis. Ne ką mažiau bus svarbus ir grandinės storis, nors šioje vietoje nėra tiek daug skirtingų variantų. O tuomet jau galima ieškoti ir tinkamo gaminio, kuris galėtų sėkmingai atlikti savo funkciją bei sukti ant savęs grandinę. Kuri atlieka visą kitą darbą.

Ar visada reikia rinktis originalius gaminius?

Šis klausimas kyla labai dažnai. Kadangi dabar galima rinktis iš pakankamai nemažo kiekio analogiškų produktų. Ne išimtis būtų ir pjovimo juosta, kuri nebūtinai turės būti to paties gamintojo kaip ir pats pjūklas. Nors kai kas galvoja, kad būtent toks variantas būtų pats geriausias pasirinkimas. Tačiau labai svarbu suprasti bei apsibrėžti, kas turėtų būti laikoma originaliu gaminiu. Kadangi net ir alternatyvos dažnu atveju turi savo gamintoją, kurio vardas žinomas pakankamai gerai. Tokiu atveju tikrai galima rinktis šiuos gaminius. Nors kartais originaliais laikomi tik tie, kurie yra to paties gamintojo. Bet toks apibrėžimas ne visai būtų teisingas. Svarbiausia, kad detalė tiktų turimam pjūklui bei galėtų sėkmingai atlikti savo funkciją. Tuo labiau, kad kai kurios alternatyvos gali tarnauti ne ką prasčiau, nors kainuoja gerokai pigiau.

Kaip sužinoti grandinės parametrus?

To gali prireikti pakankamai dažnai. Ir ne tik tuomet, kai yra keičiama pati grandinė. Bet ši informacija bus svarbi ir tada, kai reikalinga nauja pjovimo juosta. Aišku, visuomet galima pasidomėti konkrečiu modeliu, apie kurį nesunkiai galima atrasti visą specifikacijos informaciją. Tačiau ją galima sužinoti ir kitu būdu. Paprasčiausiai galima atlikti grandinė matavimus. Juk tikrai nebūtų sunku išmatuoti jos plotį. Įmanoma suskaičiuoti ir narelių skaičių. Tačiau daug sudėtingiau atrodo žingsnio apskaičiavimas. O iš tikrųjų tai tėra atstumas tarp trijų grandinėje esančių narelių kniedžių. Ir tereikia jį išmatuoti. Tiesa, kai kur šis skaičius yra pateikiamas ne milimetrais, o centimetrais ar netgi coliais. Todėl pastaruoju atveju vertėtų pakeisti ir matą. Taigi, net jeigu nepavyksta atrasti specifikacijų, jas galima išsiaiškinti savarankiškai ir tai tikrai nebus taip sudėtinga, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Todėl kiekvienas tą galės sėkmingai atlikti ir savarankiškai.

Parašykite komentarą