Traktorių priekabų tipai – pagalba ūkio darbuose

Kalbant apie traktorių priekabas, mažai su technika susijusiems žmonėms gali būti sudėtinga suprasti, kuo vienas tipas skiriasi nuo kito. Nesvarbu, ar dirbate statybų, miško ruošos, žemės ūkio, ar kitose pramonės šakose, kuriose naudojamos priekabos, labai svarbu žinoti įvairių tipų skirtumus, kad galėtumėte pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkančią priekabą. Panagrinėkime kai kuriuos labiausiai paplitusius traktorių priekabų tipus ir kuo jie skiriasi vienas nuo kito.

Pagrindiniai priekabų tipai ir išskirtinumai

  • Galvijų priekaba – dažnai vadinama galvijų puodu arba gyvulių priekaba, šio tipo priekaba skirta dideliems gyvuliams, pavyzdžiui, arkliams ir karvėms, vežti. Viduje paprastai būna įrengti šoniniai turėklai ir vartai, kad kelyje gyvūnus būtų galima saugiai laikyti viduje.
  • Grūdų priekaba – šios priekabos taip pat vadinamos grūdų sunkvežimiais, jos specialiai skirtos grūdams ir kitoms sausoms prekėms, pavyzdžiui, trąšoms, sėkloms ir kt., vežti. Grūdų priekabos turi didelę keliamąją galią ir abiejuose galuose atsidarančias talpyklas, kad būtų galima lengvai iškrauti krovinį. Be to, jos turi pneumatinius stabdžius, užtikrinančius didesnį saugumą manevruojant siaurais posūkiais. Šio tipo priekabos dažnai naudojamos dideliems kroviniams, kurie netelpa į uždarą krovinių skyrių, vežti. Grūdų priekabos turi atvirą viršų be stogo ar šoninių sienų, todėl jos idealiai tinka gabenti didelių gabaritų daiktus, pavyzdžiui, medieną ir plienines sijas. Šios priekabos paprastai turi brezentą, kad vežant būtų papildomai apsaugotos nuo nepalankių oro sąlygų.
  • Rulonų priekaba -priekabos yra specialiai sukurtos šieno rulonams ir kitiems dideliems medžiagų ryšuliams vežti iš vienos vietos į kitą. Šios priekabos turi paaukštintus šonus ir plokščias dugno grindis, kad vežamas šienas saugiai laikytųsi savo vietoje. Priklausomai nuo paskirties, rulonų priekabos būna įvairių dydžių; kai kurios gali vežti kelias tonas šieno, o kitose vienu metu gali tilpti tik kelios dešimtys rulonų.
  • Priekabos su manipuliatoriumi – specializuota įranga, naudojama pramonėje, kai reikia atlikti tikslius judesius, pavyzdžiui, keliant sunkius daiktus į kitas transporto priemones arba į sandėlius. Šiose priekabose įrengti hidrauliniai keltuvai, kuriuos gali valdyti nuotoliniu būdu dirbantys operatoriai. Tai leidžia darbuotojams saugiai manipuliuoti objektais, nerizikuojant dėl per didelio fizinio krūvio ar su nuovargiu susijusių nelaimingų atsitikimų.

Jei reikia detalios konsultacijos, rekomenduojame kreiptis į specagra.lt atstovus. Jie patars, kurios traktorinės priekabos tiktų Jums individualiai.

Parašykite komentarą