Straipsnis skirtas pirkimų bei pardavimų vadybininkams

Šiai dienai, kaistant politiniai situacijai, pasaulis priverstas keisti savo logistikos,  prekių tiekimo grandines, dėl esamų sankcijų Rusijai bei Baltarusijai. Tai išties sukelia papildomų sunkumų, ypač jei prekės ar pavieniai komponentai joms pagaminti yra gaminamos ar išgaunamos anksčiau minėtose šalyse.  Tačiau, jau seniai aišku, jog verslas turi prisitaikyti prie esamų pokyčių ir rasti, rasti kitus tiekėjus ar partnerius bei pasirinkti patį optimaliausią sprendimą. Dabar matome išaugusius prekių srautus iš ne Europos sąjungos šalių kaip: Jungtinės Amerikos Valstijos, Egiptas, Norvegija bei Izraelis.  O kaip žinia, kiekviena šalis turi savo muitinės taisykles. tiek tranzitiniams kroviniams, tiek procesiniams dokumentams paruošti.  Tad šiai dienai, Jums daugiau nei kada nors yra reikalingas patikimas muitinės tarpininkas, kuris gali čia ir dabar išspręsti atsiradusias problemas, ar pakonsultuoti ir atsakyti į rūpimus klausimus. Galite drąsiai kreiptis https://deklarantai.lt portale nurodytais kontaktais.

Ką reikia žinoti apie logistikos tiekimą?

Faktas, jog jis pailgės. Taip pat teoriškai turėtų išaugti pristatymo kaštai, kadangi prisideda įvairūs prekių perkrovimai. O tai taip pat užims papildomai daugiau laiko. Jokių būdu turėtume nepamiršti ir to, jog atsisakius Rusijos ir Baltarusijos rinkų, žaliavų bei prekių poreikis Europoje bus dar didesnis, kadangi visos įmonės turi persiorientuoti čia ir dabar. O taip pat turite turėti patikimus muitinės tarpininkų specialistus, kitu atveju prisidės dar papildomi laiko kaštai.

Vertetų nedaryti skubotų sprendimų, prieš randant naujus prekių tiekėjus įsitikinti Jų patikimumu. Tai šiais laikais nesunku padaryti interneto pagalba nusipirkus tam tikros šalies įmonės ataskaitas, arba pasidomėti apie įmonę internete, ar pažįstamu tarpe.

Kokie iššūkiai auga ateityje?

Tai priklauso nuo politinės situacijos su mūsų kaimynais. Panašu, jog gamintojai, jau kuris laikas yra supratę, jog koncentruotis prekyboje su Rusija ar Baltarusija yra be galo pavojinga dėl staigių pokyčių. Tendencijos išlieka tokios, jog šios įmonės bandys „vietos“ po saule rasti Vakarų Europoje, arba JAV. Tad dėl šios priežasties gali padidėti konkurencija, tačiau tai yra „natūrali atranka“ , kurioje išlieka stipriausi ir inovatyviausi.

O geros žinios būtų tai, jog sparčiai populiarėjant skaitmenizacijai, verslą galime pasiekti kitose šalyse vis lengviau. Esame girdėję nemažai istorijų, kaip žmonės turi elektronines parduotuves užsienyje ir ten sėkmingai prekiauja būdami Lietuvoje. Neveltui yra posakis – užsidaro durys – atsidaro langas.

Parašykite komentarą