Mobingas darbo vietose – vis dar dažnas

 

Natūralu, kad daugeliui žmonių labai svarbu kasdien dirbti tokioje darbo vietoje, kuri kelia tik geriausias emocijas. Toks poreikis yra visiškai įprastas. Juk tai yra galimybė ne tik uždirbti pinigus, tačiau taip pat ir pajusti moralinį pasitenkinimą, kuris kyla iš vietos, kurioje praleidžiame net trečdalį savo paros.

Deja, mobingas darbe  vis dar yra neretai pasitaikantis reiškinys. Problema, kad dažnai žmonės, kurie jį patiria – nesiima tinkamų priemonių, kurios gali padėti nugalėti tą situaciją, kuri yra. O tai ir yra svarbiausia.

Mokėjimas už save pakovoti

Pirmiausia reikia suprasti, kad pasaulis labai daug kuriose vietose yra neteisingas. Tad tik išmokus už save pakovoti – žmogus gali būti tikras, kad jo vieta po saule bus gera. Ir nors viskas gali skambėti prasčiau nei yra, tačiau išties, net ir darbo vietoje galioja laukinės taisyklės, kurias galima ignoruoti arba su jomis kovoti.

Kolegos: kaip jie reaguoja?

Lygiai taip pat reikia įvertinti, ar mobingas yra taikomas tik Jums, ar visiems komandos nariams. Žinoma, kad kartu kovoti su tuo, kas yra neteisinga – paprasčiau. Taigi, siūlome pasikalbėti su kolegomis, kurie gali išsakyti savo požiūrį į vadovo veiksmus. O gal patys kolegos – engia?

O gal verta kreiptis aukščiau?

Pokalbis su vadovu, kuris ir elgiasi netinkamai, gali būti labai baisu, tačiau tikrai kur kas vaisingesnis nei kada nors teko pagalvoti. Svarbiausia yra išdrįsti su juo aptarti problemas, kurios kyla darbo vietoje. Gal jis susipras, kad elgesys nėra tinkamas?

Profesinės sąjungos

Galiausiai, visada puiki pagalba yra profesinės sąjungos, kurios gali Jums padėti ne tik teisine prasme, tačiau ir sukurti draugišką bendruomenę, kuri vieningai siekia to paties tikslo. Tai garantuoja, kad aplinka, kurioje dirbate ne tik Jūs, tačiau ir kiti asmenys – bus kur kas palankesnė daugeliui.

Šiais laikais yra daug galimybių, kurios gali padėti nugalėti vadovus, kurie elgiasi netinkamai. Kiekvienas žmogus pats renkasi – ar jam tinka tokios darbo sąlygos, kurioje jis yra. Galiausiai, atsiminkite, kad visada reikia padėti stengtis tiems, kuriems reikia pagalbos.

 

Parašykite komentarą