Oro kondicionieriai: ką reikia apie juos žinoti?

Karštą vasaros dieną, kai lauke temperatūra siekia beveik trisdešimt laipsnių šilumos, norisi kaip įmanoma greičiau atsivėsinti ir pasijusti geriau. Galima naudotis įvairiomis vėsinimosi priemonėmis, tai yra išgerti vandens, palįsti po šaltu dušu, bet tai bus trumpalaikiai dalykai, kurie po kelių minučių neduos jokios naudos. Arba esant vėsesniam orui ir namuose nukritus temperatūrai, norima greitai sušilti, puiki pagalba be arbatų ir kitų šildančių priemonių gali būti oro kondicionieriai. Tad jie naudingi ne tik kai norima atsigaivinti, bet ir sušilti.

Oro kondicionieriai ne tik namuose ar biuruose

Dažniausiai oro kondicionieriai gali būti naudojami namuose ir darbo vietose. Tačiau jie gali pasitarnauti ne tik šiose vietose. Jie plačiai naudojami kavinėse ar kitose maisto įstaigose, kuriose privalomas tinkamas vėdinimas, o vakarais, kai oras atvėsta juos galima naudoti kaip pasišildymo priemonę. Taip pat šį prietaisą rekomenduojama turėti ir sodo ar sodybos nameliuose, kur tinkamas vėsinimas yra privalomas, nes ten dažniausiai laiko praleidžiame šiltuoju metu sezonu ir tokie nameliai žymiai jautriau reaguoja į karštį.

Kaip pasirinkti tinkamą oro kondicionierių?

Šį klausimą geriausiai palikti spręsti profesionalams, kurie išmano šį darbą. Nes renkantis šį prietaisą reikia atsižvelgti į nemažai kriterijų, kurie paprastiems žmonėms gali būti sudėtingi. Tad prieš perkant jį, vertėtų pasikonsultuoti su specialistais, kurie galėtų pasiūlyti patį geriausią variantą. Taip pat nerekomenduojama vadovautis kondicionierių pavyzdžiais, kuriuos turi jūsų draugai ar pažįstami. Nes kiekvienas kambarys, butas ar namas yra individualus ir kas tinka vieniems, nebūtinai taip puikiai tarnaus kitiems. Tad į visą rinkimosi procesą reikėtų žvelgti atsakingai.

Oro kondicionierius ne tik vėsinimui

Dažniausiai išgirstant žodį oro kondicionierius, jis asocijuojasi su vėsinimu, kurį galima naudoti tik šiltuoju metų sezonu. Tad nereikėtų pamiršti ir šio funkcionalumo, kai reikia greitai pasišildyti patalpą. Kartais ir žiemos sezonu verta jį naudoti, kai nenorime šildyti visų namų. Tereikia viename kambaryje jį įsijungti ir neužilgo sulauksite malonios šilumos. Taip galėsite sutaupyti nemažai išlaidų, kurios būtų skirtos geram viso buto apšiltinimui.

Oro kondicionierių tipai

Oro kondicionieriai susideda iš dviejų dalių. Pirmoji dalis montuojama vidinėje namo dalyje, o kita – išorinėje. Pagal vidines dalis, kondicionieriai gali būti skirstomi į:

  1. Įmontuoti sienoje. Tai prisitaikantys oro kondicionieriai, kurių išorinę ir vidinę dalį jungia vamzdis.
  2. Įmontuoti lubose, dažniausiai prie ortakių. Jie pučia orą visomis kryptimis ir jie dažniausiai naudojami didelėse patalpose.
  3. Kompaktiški, kurie orą paskirsto vėsinimo kanaluose. Jie dažniausiai būna nepastebimi, o juos dengia įvairaus dizaino grotelės arba difuzorius.

Parašykite komentarą