Ką verta žinoti apie apgamų šalinimą

Vis svajojate apie patogų diržo užsijuosimą, kuriam netrukdys kyšantis ne mažas apgamas arba užsivilkti be rankovę palaidinę ir nematyti ant peties esančio ryškaus apgamo. Rodos, tai yra menki dalykai, tačiau tai kai kam yra kasdieninis rūpestis arba netgi kompleksas. Kad galėtumėte nesukti galvos dėl nereikalingų odos darinių, šiais laikas yra begalės procedūrų, kurių pagalba be didelių pastangų visa tai galima ištaisyti. Tad, kuriose kūno vietose galima juos naikinti, kada juos būtina šalinti ir kaip elgtis po šios procedūros sužinosite šiame straipsnyje.

Kūno vietos, kuriose galima šalinti apgamus

Nėra nustatyta, kuriose kūno vietose apgamų šalinti negalima. Tad jei jūs jaučiate diskomfortą, nepatogumą ar tiesiog nenorite, kad jis būtų panaikintas tam tikrose vietose, drąsiai jį galite šalinti. Tik svarbu žinoti, kad šalinant odos darinį chirurginiu būdu, po jo lieka randas, tad šio naikinimo būdo pravartu atsisakyti vietose, kurios yra atidengtos. Išimtis taikoma tik tam tikrai apgamų rūšiai, kurie negali būti naikinami lazeriu. O matomose vietose apgamus rekomenduojama šalinti lazerio pagalba. Taip išvengsite matomų randų ir tai bus mažiau skausminga procedūra.

Kada būtina šalinti apgamus

Apgamai turėtų būti šalinami, kada jie trukdo, kaip pavyzdys galėtų būti apgamas, esantis vyrams ant barzdos, kuris trukdo tinkamai apsiskusti, ar darinys, esantis pažastyje. Kad jų nepažeisti, nenuplėšti ar dar kaip nors jiems nepakenkti, rekomenduojama kaip įmanoma greičiau juos panaikinti. Kita priežastis, kada kūno darinys turėtų būti šalinamas, jei jis keičia savo formą, dydį arba spalvą (tampa tamsesniu). Tai gali būti pirmieji ligos požymiai ir todėl kaip įmanoma greičiau reikėtų kreiptis į specialistus. Jie atlikę reikiamus tyrimus, jį apžiūrėję, patvirtins, ką reikėtų daryti toliau. Tai nėra būtinybė, bet jei dėl esančio apgamo jums netinkamoje kūno vietoje jaučiate kompleksą, jį taip pat vertėtų pašalinti. Taip ne tik atsikratysite komplekso, bet ir kasdienybėje jausitės žymiai geriau.

Kaip elgtis po apgamo šalinimo?

Po apgamų šalinimo procedūros reikėtų artimiausias kelias savaites vengti tiesioginių saulės spindulių, bei nesilankyti soliariumuose. Taip pat ant tos vietos, kur buvo panaikintas apgamas nereikėtų tepti kosmetikos ar kitų medicininių priemonių, kurių neišrašė gydytojas. Pirmosiomis dienomis vietą reikėtų klijuoti pleistru, kad nepatektų bakterijos ir nešvarumai. Verta nepamiršti, kad keičiant pleistrą reikėtų, kad rankos būtų švarios. Gydant buvusią apgamo vietą rekomenduojama vartoti tik tuos vaistus, kuriuos skyrė specialistas ir savo nuožiūra nesirinkti tų, kurių jūsų nuomone yra tinkami jums. Prieš tokį vartojimą, visada pasikonsultuokite su gydytoju. Apgamo vieta galutinai sugyja per maždaug pusę mėnesio, tad per šį laikotarpį šią odos dalį reikėtų pasaugoti nuo kenksmingos aplinkos ir kitų galimų veiksnių.

Parašykite komentarą