Kiekvienas mažiau ar daugiau yra susidūręs su dantų problemomis. Vienos yra pataisomos vieno vizito metu, kitoms reikia daugiau apsilankymų. Tokiu būdu galima dantis išlaikyti sveikus ir vizualiai atrodyti tvarkingai. Tačiau ką reikėtų daryti, kai yra netenkama dantų dėl tam tikros ligos arba įvykusios traumos. Dantų netekimas gali sukelti daug ligų artimoje ateityje arba turėti įtakos atsirandantiems kompleksams. Todėl vienas iš būdų atitaisyti ligų ar traumų padarinius yra dantų protezavimas.

Kodėl reikalingas dantų protezavimas, kai netenkama dantų?

Rodos, kad nėra didelės problemos, kai netenkame vieno ar kelių dantų. Žinoma, estetinis vaizdas nebus pats gražiausias, bet turbūt tik tokia problema ir gali būti. Tačiau taip manyti yra klaidinga. Kartais net nepagalvojame, kiek problemų gali iškilti, kai jų netenkame. Štai kelios iš jų:

  1. Kalbos sutrikimas. Dažniausiai kalbos problemos atsiranda tada, kai netenkama priekinių dantų, tuomet pradedama švepluoti arba atsiranda švilpimas.
  2. Pakinta veido forma. Atrodo, kad taip būti negali, tačiau tokia tikimybė yra, jei ilgai ši problema bus uždelsta. Netekus priekinių dantų visada bus bandoma tai paslėpti nesijuokiant, o tai slėgs žmogų iš vidaus ir galiausiai tai turės psichologinių problemų. Jei dantų nebus šonuose, gali atsikišti smakras, įdubti skruostai, lūpų kampučiai nusileisti į apačia, pakisti net nosies forma.
  3. Valgymo sutrikimai. Natūralu, kad be dantų negalima mėgautis visaverčiu maistu, ypač kietu, kur reikalingas tvirtas kramtymas. Tokie žmonės gali pradėti vengti viešumos, gėdytis savo valgymo, nes valgant maistas dažniausiai bus trinamas dantenomis ir liežuviu.
  4. Sutrikimai virškinimo sistemoje. Kadangi nebebus gaunamas pilnavertis maistas ir jis į organizmą bus paduodamas ne visiškai gerai apdorotas (sukramtytas) ir tai gali nulemti įvairius virškinimo sutrikimus.

Dantų protezavimo nauda

Nauda, kurią gali duoti dantų protezavimas:

  1. Žymiai geresnė gyvenimo kokybė – galima drąsiai bendrauti su aplinkiniais, juoktis, nesibaiminti valgyti.
  2. Bus išvengta kalbos sutrikimų.
  3. Estetinė išvaizda.
  4. Pagerėjusi kramtymo kokybė.

Dantų protezavimo eiga

Ši procedūra yra gan nesudėtinga ir trunkanti neilgai:

  1. Pirmą kartą apsilankius pas specialistą, apžiūrima burnos ertmė ir sudaromas procedūros planas, pagal esamą dantų būklę.
  2. Procedūros dieną atvykstama į odontologijos kliniką, ruošiamasi procedūrai ir vykdoma vietinė nejautra.
  3. Kai suveikia nejautra pradedamas protezavimo procesas, tai yra dantys pradedami šlifuoti, jei reikia dedamas palaikomasis įklotas ir atliekamos kitos reikiamos procedūros.
  4. Pagal pasirinktą procedūrą atkuriami dantys.
Būdai, kuriais galima protezuoti dantis

Renkantis, kokiu būdu bus norima atlikti dantų protezavimą, galima rinktis iš dviejų būdų:

  1. Neišimami dantų protezai. Ši rūšis yra pati populiariausia, nes jai reikia skirti žymiai mažiau dėmesio ir ji atrodo žymiai estetiškiau. Protezai yra tvirtinami ant dantų implantų.
  2. Išimami dantų protezai. Kaip ir sako pavadinimas, tokius protezus bus galima išsiimti iš burnos. Juos galima rinktis iš plokštelių arba lanko atramos protezų.

 

Parašykite komentarą