Panikos atakos – rimtų psichologinių problemų pradžia

Panikos atakos yra nerimo sutrikimo tipas, kuris gali pasireikšti staiga ir netikėtai, sukeliantis stiprų baimės jausmą, susirūpinimą ir fizinius simptomus, tokius kaip greitas širdies plakimas, dusulys, prakaitavimas ir drebulys. Šie simptomai gali būti labai bauginantys, o žmonės neretai juos sumaišo su širdies priepuoliais. Panikos priepuoliai paprastai trunka nuo 10 iki 20 minučių, bet kartais gali tęstis ir ilgiau.

Dėl ko kyla panikos atakos?

Tiksli panikos atakos priežastis nėra visiškai suprantama, tačiau manoma, kad tai yra genetinių, aplinkos ir psichologinių veiksnių rezultatas. Žmonės, kurių šeimoje yra buvę nerimo sutrikimų, gali būti labiau linkę į panikos priepuolius. Kiti veiksniai, galintys prisidėti prie panikos priepuolių, yra piktnaudžiavimas narkotinėmis medžiagomis, lėtinis stresas ir tam tikros sveikatos būklės.

Panikos atakos gali atsirasti įvairiose situacijose ir jas iššaukti gali konkretūs objektai ar įvykiai, arba gali atsirasti be jokios aiškios priežasties. Daugelis žmonių, patiriančių panikos priepuolius, baiminasi, jog ši pasikartos, o tai gali sukelti vengimo bendrauti elgesį. Tai gali apsunkinti kasdienės veiklos ir santykių kokybę, gali sukelti depresiją ir kitas psichinės sveikatos problemas.

Ar panikos atakos išgydomos?

Laimei, panikos atakos yra gydomos. Gydymas paprastai apima vaistų ir psichoterapijos derinį. Antidepresantai ir vaistai nuo nerimo gali padėti palengvinti simptomus ir sumažinti panikos priepuolių dažnumą bei sunkumą. Tačiau kaip ir kiekvieną kartą gydant psichologines problemas, svarbu yra atrasti jų priežastis, nes tik taip galima atrasti tinkamus gydymo metodus žmogui.

Be vaistų ir psichoterapijos, gyvenimo būdo pokyčiai, tokie kaip reguliari mankšta, sveikos mitybos įpročiai ir streso valdymo metodai ar elementarūs dialogai su specialistu, taip pat gali padėti sumažinti panikos priepuolių dažnį ir sunkumą. Taip pat gali būti naudinga vengti kofeino, alkoholio ir kitų stimuliuojančių medžiagų, nes šios medžiagos gali sustiprinti nerimo simptomus.

Ką daryti, jeigu panikos atakos kartojasi?

Pajutus panikos priepuolių simptomus svarbu kreiptis pagalbos į specialistą. Psichikos sveikatos specialistas gali pateikti tikslią diagnozę ir parengti individualų gydymo planą, pritaikytą jūsų poreikiams. Su tinkamu gydymu ir parama įmanoma ne tik įveikti šią ligą, tačiau ir pasirūpinti, jog ji daugiau niekada nepasikartotų. Panikos atakos gali atsirasti netikėtai bet kuriuo gyvenimo momentu ir jei tai nėra dažnai pasikartojantys reiškinys, skubaus gydymo nereikėtų. Tačiau jei panikos atakos yra dažnos ir kenkia gyvenimo kokybei – kuo skubiau kreipkitės į specialistus.

Parašykite komentarą