Sveikas gyvenimo būdas: kaip palaikyti savo sveikatą ir gerovę

Visi norime turėti sveiką kūną, jaustis gerai ir gyventi pilnavertį, aktyvų gyvenimą. Labai gaila, bet dažnai norai prasilenkia su realybe. Gyvename technologijų amžiuje, todėl daugiau laiko praleidžiame dirbdami  sėdimą darbą, valgome greitai paruošiamą, ne itin sveiką maistą, skiriame mažai laiko aktyviam laisvalaikiui ir sportui. Ilgainiui šie veiksmai priveda mus prie lėtinių ligų, nutukimo, raumenų disbalanso, stuburo problemų ir t.t.  Todėl svarbu atkreipti dėmesį į savo gyvenimo būdą ir imtis priemonių, kad išlaikytumėte stiprūs ir sveiki!

Valgykite sveikai

Sveika mityba – tai vienas iš svarbiausių sveiko gyvenimo būdo komponentų. Maistas tai lyg mūsų kuras, kuris mums suteikia energijos. Mityba turėtų būti subalansuota ir įvairi. Su maistu turite gauti tinkamą kiekį baltymų, angliavandenių ir riebalų. Taip pat labai svarbu valgyti daug daržovių, žalumynų bei vaisių.  Svarbu suprasti jog blogo maisto nėra, yra tik blogi jo kiekiai. Sporto ir mitybos treneris jums padės šiais klausimais. Jei tokios galimybės neturite, internete galite rasti daug informacijos apie kalorijas, jų skaičiavimą ir maisto produktus.

Pakankamai judėkite

Gyvename laikais, kai žmogaus darbo jėgą, vis dažniau pakeičia automatizuotos mašinos. Dėl šių ir kitų priežasčių, žmonėms dirba sėdimus darbus. Būvimas ilgą laiką tokioje padėtyje, gali būti „peilis“ jūsų sveikatai, todėl svarbu kiekvieną dieną bent minimaliai užsiimti fizine veikla. Rinkitės tokias veiklas kaip vaikščiojimas, bėgimas, plaukimas, važiavimas dviračiu, joga ar grupinės treniruotės. Taip pat svarbu reguliariai daryti tempimo pratimus ir pratimus bent jau su savo kūno svoriu, kad išlaikytumėte stiprius raumenis ir kaulus.

Tvarkingas miego režimas

Geras miegas yra svarbus sveikam gyvenimo būdui. Suaugusieji turėtų miegoti mažiausiai 7-8 valandas per naktį, o paaugliai ir vaikai dar daugiau. Miegas padeda atstatyti organizmą po sunkių dienos darbų, taip pat pagerina mūsų gebėjimą susikaupti ir priimti tinkamus sprendimus. Stenkitės susitvarkyti savo miego režimą taip, kad užmigtumėt ar atsikeltumėt tuo pačiu laiku be žadintuvo pagalbos.

Atpalaiduokite kūną ir mintis

Stresas gali turėti neigiamą poveikį mūsų sveikatai ir gerai organizmo veiklai, todėl svarbu mokėti  atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Siūlome rinktis tokias veiklas kaip meditacija, joga, pirtis, masažas ar tiesiog ramus pasivaikščiojimas gamtoje. Taip pat svarbu skirstyti laiką tarp darbo ir laisvalaikio, kad išvengtumėte nuolatinio streso ir išsekimo.

Vartokite pakankamai skysčių

Vanduo yra antras elementas po deguonies, kuris mums reikalingas jog išgyventume. Skysčių trūkumas gali sukelti dehidrataciją ir neigiamai paveikti mūsų fizinę ir psichinę būklę. Todėl svarbu gerti pakankamai vandens ir kitų sveikų skysčių, tokių kaip arbata, sultys ir neperdirbtos sriubos.

Būkite pozityvūs

Sveikas gyvenimo būdas neapsiriboja fiziniais veiksniais. Lygiai taip pat svarbu būti pozityviam, o tai  padeda mums atsispirti sunkumams ir susidoroti su iššūkiais. Stenkitės rasti malonumą mažuose kasdieniuose dalykuose ir vertinkite  tai ką turite.

Sveikas gyvenimo būdas – tai ne trumpalaikis sprendimas

Tai yra ilgalaikės įpročių ir prioritetų kaitos procesas, kuris gali padėti išlaikyti sveikatą ir gerovę visą gyvenimą. Svarbu suprasti jog vienas kartas  saunoje ar du apsilankymai  sporto klube nepadės. Norint sveikai gyventi, reikia tai daryti reguliariai ir su dideliu malonumu. Jei kažką darant jaučiatės blogai ar ne savo kailyje, išbandykite kitas alternatyvas. Svarbiausia nesustoti, bandyti, daryti, ieškoti, daryti, klysti ir galiausiai viskas pavyks !

 

Parašykite komentarą