Pjūklų grandinės gali Jus sužaloti. Rinkitės ir dirbkite pjovimo darbus atsakingai

Grandininis pjūklas nėra toks dažnas įrankis kiekvienuose namuose kaip plaktukas ar kastuvas. Pjūklas yra skirtas medžių genėjimui bei kirtimui, o šį darbą tikrai nedaugeliui ir tenka atlikti. Nors didelių žinių bei mokslų šis veiksmas nereikalauja, bet vis tiek būtų gerai įgyti ir praktikos, kad, žinotumėte, kaip elgiasi grandininis pjūklas, kaip jį taisyklingai laikyti ir kiek laiko truks Jūsų atliekamas darbas. Tai yra tikrai galingas įrankis. Jį sudaro nemažai dalių, kurios padeda Jums atlikti reikiamą su medžiu susijusį darbą. Viena šių dalių yra pjūklų grandinės.

Nors jos pagrindinė funkcijas yra užtikrinti kokybišką medienos pjovimą, bet su ja dar yra susijusi ir grandininiame pjūkle veikianti tepimo sistema, grandinės stabdis bei greitas grandinės įtempimas. Be grandinės viso to nebūtų ir pjūklas tiesiog nefunkcionuotų.

Turėdami grandininį pjūklą namuose bei jį pirkdami tikriausiai iš karto pastebėjote, jog pjūklų grandinės yra sudarytos iš skirtingų narelių. Jos yra galandamas specialiomis dildėmis tam, kad atliktų savo pagrindinę funkciją – pjautų nepriekaištingai medieną. Narelių formos yra kelių skirtingų rūšių. Vieni jų yra vadinami pjovimo narelis – kaltelis, kuris pagaląstas pjauna medieną, kiti – sukabinimo nareliais, kurie laiko tarpusavyje su varančiuosius narelius, ir paskutinieji – varantieji nareliai, turintys specialias trikampio formos plokšteles, kurios užsikabina ant prie variklio esančios žvaigždutės ir tokiu būdu suka grandinę labai greitai. Visi jie yra sukabinti tarpusavyje. Nors  pjūklų grandinės yra universalios, bet visgi būtina pažymėti, jog perkant jas turite atkreipti dėmesį į pjovimo juostos specifikacijas.

Tad jei Jūsų grandiniame pjūkle jau yra įmontuota patikima grandinė, svarbu yra tinkamai elgtis su prietaisu, kad jis Jūsų nesužalotų, nes būtent grandinė dažniausiai „pridaro“ daugiausiai žalos tiesiogine to žodžio prasme. Visų svarbiausia turite atminti ir įsidėmėti, kad jeigu darbo neatliekate ir nieko nebepjaunate – būtinai sustabdykite grandinę. Tik tuomet išvengsite pavojaus sau bei aplinkiniams.

Dirbant su tokiais stambiais prietaisais kaip pjūklas, turite žinoti jų veikimo principus, kad apsisaugotumėte nuo tykančių pavojų. Tuomet, kai pjaunate arba genite medžius grandininiu pjūklu, variklis dirba savo darbą, t.y. suka grandinę su aštriais dantukais aplink pjovimo juostą. Tada, kai sukasi grandinė, jos dalys yra sutepamos specialia alyva. Turite atsiminti, jeigu norite, jog grandinė tinkamai pjautų, reikia pastarąją reguliariai galąsti, naudojantis apvalia dilde.

Ekspertai pastebi, kad itin dažna bei pavojinga klaida tampa tarp pjovimų žmonių nesustabdytos pjūklo grandinės. Įrankį besidarbuojantis nešiojasi rankoje su besisukančia grandine. Atliekant tokį pavojingą veiksmą iki nelaimės tetrūksta tik vieno neatsargaus judesio. Niekada negalite žinoti, kada su prietaisu rankoje galite paslysti, užkliūti ar į Jus atsitrenkti kitas žmogus ar nutikti dar šimtas nenumatytų atvejų. Turite atsiminti, jog baigus darbą vienoje vietoje ir pereinant į kitą, būtinai įjunkite grandinės stabdį arba visai išjunkite pjūklo variklį.

Parašykite komentarą