Šiltnamių istorija Lietuvoje

Kaip žinote, šiltnamiai nėra naujas dalykas mūsų šalyje. Turbūt daugelis mūsų skaitytojų prisimena juos iš vaikystės pas tėvus, arba senelius namuose. O galbūt vienu metu ir patys auginote daržoves, ar gėles šiltnamiuose?  Ekonominiu sunkmečiu daržovių auginimas šiltnamiuose buvo populiarus verslas, kurio dėka žmonės galėjo išmaitinti šeimas ir pasistatyti namus, išleisti vaikus į gyvenimą. Gerėjant ekonominei šalyje, didėjant darbo užmokesčiui, bei sumažėjus daržovių supirkimo kainoms – jie pradėjo palaipsniui nykti. Kalbant apie šios dienos aktualijas, matome tendenciją, jog išliko tik patys didžiausi šiltnamių kooperatyviniai , arba smulkaus ( šeimos verslo)  ūkiai kurie patys dirba ir parduoda juos turguje, ar kituose realizacijos taškuose. Tačiau pats populiariausias dalykas – auginti daržoves savo reikmėms!

Populiarėjant ekologiško gyvenimo būdui – išaugo susidomėjimas

Dabar į šiltnamius dažniau žiūrimą ne kaip į verslą ( nors kaip bebūtų profesionalūs augintojai su mumis nesutiks), o kaip į hobį ir galimybę turėti savo rankomis užaugintų daržovių, kurios nebūtų apdorotos įvairiomis trąšomis, ar kitais chemikalais. Tai yra puiki nauda ne tik sveikatai ( daržovės reikalingos mūsų organizmui gauti vitaminų ir mineralų), tačiau ir piniginei. Ekologiškai užaugintos daržovės kainuoja 2-3 kartus daugiau nei standartinės.  O ką jau kalbėti apie auginimo procesą ir malonumą. Tai taip pat gali būti ir puikus hobis, kuris džiugins artimuosiuis.

Jei daržovių užsiauginote truputėlį per daug- menka bėda. Tokias šiltnamio kultūras kaip: agurkai, pomidorai, kopūstai galite panaudoti rauginimui arba konservavimui ir džiaugtis savo derliumi ilgą laiką. Internete galite rasti įdomių receptų. Tačiau jei nusprendėte konservuoti ar rauginti savo produkciją, atkreipkite dėmesį į veislių aprašymus. Ne visos daržovių veislės tinka konservavimui, marinavimui, ar rauginimui. Prieš pirkdami sėklas ir sodindami jas į šiltnamį būtinai atlikite namų darbus.

Kokie šiltnamiai populiariausi šiomis dienomis?

Vienas populiariausiu pasirinkimų šeimoms, kuriose yra ~4 asmenys tai Šiltnamis AMBER LT, kurį galite rasti siltnamiai.lt portale.  Tai nesudėtingai surenkami, patvarūs šiltnamiai, kurie užima apie 12 kvadratų vietos.  Vienas didžiausių jų privalumų tai, jog naudojama polikarbonato danga, kuri yra ilgalaikė. Tad nereikia jaudintis dėl šiltnamio plėvelės dengimo, nuėmimo, rūpintis ar vėjas nesugadins plėvelės.

Taip pat galite nesunkiai rasti norimų priedų kaip mini šiltnamis gėlėms, temperatūros matuokliai, laistymo įranga ir kita.

Parašykite komentarą