Kadangi žiema ne už kalnų, tai reiškia, kad pūgos bei įvairūs krituliai taip pat pakeliui, o juos pašalinti yra būtina. Prieš pradedant stumdyti sniegą reikia apžiūrėti visas teritorijoje esančias kliūtis: perėjas, šaligatvius, tvoras ir kita, ko galima nepastebėti prieš pradedant ją valyti. Stumdant susikaupusį purvą ar žvyrą reikia kaip galima daugiau pakelti valytuvo peilius tam, kad būtų kaip įmanoma mažiau pažeistas paviršius. Tuo tarpu dirbant su asfaltu ar betonu reikia juos nuleisti kaip įmanoma žemiau.

Jeigu yra tikimasi, kad snigs daug, tai vietoj to, kad laukti kol viskas pasibaigs, geriau po truputį pradėti darbus ir nestumti sniego į kitų įmonių ar kaimynų teritoriją – gatves, šaligatvius, neįgaliųjų vietas ar kitas struktūras. Taip pat reikia stengtis, kad sniego valymas nepažeis ne tik kaimynų, bet ir savo pašto dėžučių, šiukšlių konteinerių ar vandens nutekėjimo angų. Atrodytų natūralu, bet vis tiek stumiant skersai kelią reiktų pasidairyti per abejas jo puses.

Sniego valymas aikštelėse turėtų prasidėti nuo pastatų bei jų durų atlaisvinimo, nes priešingu atveju, pabaigoje tai padaryti bus ypač sunku. Tiesiai pastačius peilius reikia privažiuoti prie pastarųjų vietų, tada jį nuleisti ir nutraukti viską nuo jų. Tada apsisukti ir sugrįžti į jau išvalytą vietą ir nustumti sniegą į tolimus aikštelės kampus. Tokiu būdu iš anksto bus pasiruošta į priekį ir tvarkant likusią teritoriją nebebus užterštos jau nustumdytos vietos.

Nustumdžius sniegą tolyn nuo pastatų, galima pradėti valyti likusią aikštelę. Geriausiai yra pradėti nuo pačio jos cento ir tada viską išstumdyti į jos kraštus. Valant didesnes teritorijas geriausiai yra viską padalinti į mažesnius gabalus. Savaime suprantama, kad krūvas reikia stengtis sudaryti tose vietose, kuriose yra mažiausiai vėjo tam, kad viskas nebūtų išnešiota.

Pašalinus didžiąją dalį sniego galima pradėti tvarkymosi darbus. Pirmiausia reikėtų sutvarkyti pakraščius bei nuvalyti kaip įmanoma daugiau nuo kampų ir stengtis palikti kaip įmanoma mažiau žiemos padarinių.

Sniego valymas yra procesas, kuris nereikalauja daugybės žinių, tačiau klaidų visada galima padaryti: plačiau apie jas galima pasiskaityti čia: https://arbora.lt

Parašykite komentarą