Stabilizuoti augalai – tik graži namų interjero detalė?

Jaustis savo namuose puikiai ir ramiai norime kiekvienas. Kartais net tokios mažos detalės kaip stabilizuoti augalai gali padėti tai sukurti. Tokios namų dekoro detalės tampa ne tik gražiu namų aspektų, bet ir atneša daugiau kitokios naudos. Stabilizuoti augalai turi daugybę savo privalumų, tad norėdami sužinoti apie kiekvieną iš jų, skaitykite toliau.

Stabilizuoti augalai yra ekologiškas pasirinkimas

Stabilizuoti augalai išlieka ilgai, jų nereikia keisti naujais, priežiūrai nereikia išleisti daugybės pinigų ar savo jėgų.

Stabilizuoti augalai neša ir emocinę naudą

Žalia siena namuose ar net mažas augalų terariumas – visi stabilizuotai augalai namams atneša pojūčius iš gamtos. O tokie pjūčiai yra tik teigiami. Stabilizuoti augalai apdeda kurti ramią, jaukią atmosferą, mažina stresą, skatina kūrybiškumą.

Lengva priežiūra

Stabilizuoti augalai nereikalauja vandens, tręšimo ar kitokių procesų, kurie reikalingi gyviems augalams. Svarbiausi priežiūros aspektai – nelaikyti tiesiogiai ant saulės spindulių ir nevėdinamose patalpose. Jeigu norite šiek tiek pagyvinti savo stabilizuotų samanų ar kitokių augalų paveikslą – papurškite lengva vandens dulksna ar nuvalykite šluoste. 

Unikalumas kiekvienoje stabilizuotų augalų kompozicijoje

Visi samanų paveikslai ir stabilizuotų augalų kompozicijos yra unikalios ir išskirtinės. Sukurti vienodus beveik neįmanoma. Todėl tai puikiai leidžia prisitaikyti ir kiekvienoje aplinkoje. Stabilizuoti augalai gali būti įvairių dydžių, formų, spalvų ir susidaryti iš skirtingų augalų, todėl tinka tiek namams, tiek darbo erdvėms. 

Stabilizuoti augalai: kaip išsirinkti tinkamą savo erdvėms?

Kadangi kūrybinė laisvė kuriant savo dekoro elementus yra labai plati ir lanksti, stabilizuoti augalai gali būti labai įvairūs. Visų pirma reikėtų pasirinkti, kokio tipo kompoziciją norėsite: paveikslas, kompozicija vazoje, kabinama ant lubų ar kokia kita variacija. Taip pat labai svarbu pasirinkti ir tinkamą dydį – stabilizuoti augalai patys gali nebūti dideli, tačiau kompozicijos iš jų gali užimti ir visą sieną. 

Išsirinkus tipą ir dydį, galite pereiti prie subtilesnių detalių. Stabilizuoti augalai gali būti komponuojami įvairiose formose, rėmuose, todėl tik nuo jūsų turimos erdvės, kuri skirta stabilizuotam augalui, priklausys šie pasirinkimai. 

Taip pat neužmirškite, kad stabilizuoti augalai būna ir mažesnėse formose, kurios tinka stalo dekoravimui ar vestibiulio pagyvinimui. Pavyzdžiui, stabilizuotos gėlės vazoje arba nedidelis terariumas augalams prie administracijos. Net ir tokie maži stabilizuoti augalai padės pagyvinti jūsų visas patalpas.

Parašykite komentarą