Stabdžių sistema yra vienas iš svarbiausių elementų automobilyje. Jų gedimas arba netinkamas veikimas lemia, kad mašinos suvaldyti neįmanoma. Nepriklausomai nuo to, kaip gedimas pasireiškia jūsų automobilyje: ar vairas vibruoja, ar automobilis stabdomas traukia į šoną, ar stabdžių skystis trykšta iš žarnos, pateikiame dažniausiai pasitaikančias stabdžių gedimų požymius, kuriuos identifikavus reikia skubiai taisyti.

Dažniausiai pasitaikančios problemos

  • Stabdžių trinkelių susidėvėjimas. Stabdžių trinkelės yra nepatikimiausias stabdžių sistemos elementas, kurį reikia reguliariai keisti.
  • Stabdžių diskų ir būgnų susidėvėjimas. Šios dalys gyvena vidutiniškai du kartus ilgiau nei trinkelės. Šių dalių nusidėvėjimo ribą nurodo gamintojas dokumentacijoje ir vartotojas neturėtų jos viršyti.
  • Hidraulinės linijos nesandarumai. Vienas iš pavojingiausių stabdžių gedimų yra stabdžių linijos slėgio sumažėjimas. Tai pasireiškia gana paprastai: paspaudus pedalą, pastarasis beveik nesipriešindamas nukrenta ant grindų, o automobilio lėtėjimo nėra pastebimo.
  • Apkabos kreiptuvų susidėvėjimas ir užstrigimas, stabdžių cilindro Nesutapimas. Darbinių stabdžių cilindrų stūmokliai ir suportų kreipiamieji laikikliai laikui bėgant oksiduojasi ir gali pradėti pleišėti. Dėl to pablogėja stabdymas
  • Stabdžių diskų deformacija. Stabdžių diskai dažniausiai yra ketaus. Ir ši medžiaga, kaip žinote, nemėgsta staigių temperatūros pokyčių. Būkite atsargūs, kad jie neperkaistų.
  • Silpnas lėtėjimas. Silpnas lėtėjimas dažniausiai atsiranda dėl didelio stabdžių trinkelių, diskų ir būgnų susidėvėjimo. Tai gali būti dėl stabdžių skysčio perkaitimo ir užvirimo.
  • Dūmai ir degimo kvapas nuo stabdžių. Iš stabdžių sklindantys dūmai ar stiprus kvapas yra tikras perkaitimo ir neišvengiamo stabdžių sistemos gedimo ženklas.
  • Gedimo lemputė prietaisų skydelyje. Jei stabdžių skysčio lygis išsiplėtimo bakelyje nukrito iki kritiškai žemo lygio, prietaisų skydelyje užsidegs stabdžių sistemos gedimo piktograma.
  • Sulaužytos arba sulenktos stabdžių žarnelės. Pavojingiausias gedimas, kurį reikia nedelsiant pašalinti. Stabdžių žarnelės gaminamos iš gumos ir laikui bėgant jos sensta, praranda elastingumą, trūkinėja. Dėl to hidraulinėje sistemoje atsiranda nuotėkis, slėgis ir vėdinimas, o dėl to pablogėja lėtėjimas arba visiškai sugenda stabdžiai.
  • Stovėjimo stabdžio svirtis neatleista. Dauguma vairuotojų prieš užvesdami automobilį kart nuo karo pamiršta grąžinti stovėjimo stabdžio rankenėlę į pradinę padėtį. Tai padidina trinkelių ir diskų susidėvėjimą.

Parašykite komentarą