Standartizuotas verslas. Siekti autoritetų ar eiti savo keliu?

Verslo pasaulyje gausu įvairių modelių ir veiklos būdų. Vienos įmonės, norėdamos veikti kuo geriau bei efektyviau, siekia kitų autoriteto ir pavyzdžių, o kitos eina savo keliu ir skinasi kelią. Nėra teisingo ar neteisingo atsakymo, kurį būdą pasirinkti, tačiau kiekvienas iš jų turi tam tikrų privalumų ir trūkumų, kuriuos turėtumėte apsvarstyti prieš priimdami sprendimą dėl savo verslo. Apie juos plačiau:

Autoritetų siekimas:

Pagrindinis autoritetų sekimo privalumas yra tas, kad galite mokytis iš kitų patirties ir klaidų. Jei ieškosite patarimų pas sėkmingai dirbančias savo pramonės šakos įmones, išvengsite dažniausiai daromų klaidų ir ilgainiui sutaupysite laiko bei pinigų. Be to, klientai gali suvokti jūsų įmonę kaip patikimesnę ir patikimesnę, jei ji seka gerai žinomų įmonių pavyzdžiu. Tačiau saugokitės – jei visiškai kopijuosite konkurentus, galite niekada neatrasti savo vietos verslo pasaulyje.

Eiti savo keliu:

Vienas iš ėjimo savu keliu privalumų yra tas, kad galite laisvai diegti naujoves ir būti kitokie. Šiuo atveju Jums gali stipriai pagelbėti ISO standartai. Jei įmonėje turite įsidiegę tarptautinių standartų, kurių laikotės, galite būti tikri, kad jūsų produktai ar paslaugos yra kokybiški ir patikimi, o tai suteiks pasitikėjimo jūsų klientams.

Be to, kadangi neseksite kitų pavyzdžiu, turėsite galimybę būti unikaliems, ir žinomiems. Tačiau tai. Galite rizikuoti ir išbandyti naujus dalykus, kurie gali suteikti jūsų verslui konkurencinį pranašumą. Be to, klientai gali įvertinti jūsų originalumą ir unikalumą.

Verslo planavimas reikalingas bet kuriuo atveju.

Nesvarbu, kokį kelią pasirinksite savo verslui – sieksite autoriteto ar eisite savo keliu – turėsite turėti aiškų planą ir strategiją. Tai užtikrins, kad jūsų verslas turėtų aiškų tikslą ir kryptį ir kad žinotumėte, kokių veiksmų turite imtis, kad pasiektumėte savo tikslus. Jei neturite plano, tai jūsų verslas gali žlugti arba būti ne toks efektyvus.

Verslo plano kūrimas gali būti sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas, tačiau jis būtinas, jei norite, kad jūsų verslas būtų sėkmingas. Kuriant verslo planą reikia atsižvelgti į daug įvairių elementų, pavyzdžiui, įmonės struktūrą, rinkodaros strategiją, finansines prognozes ir kt.

Kiekvienas verslas turi priimti sprendimus, kurie jam atrodo priimtinesni. Tačiau vadovautis nereikėtų vien tik nuojauta, tačiau būtini ir skaičiavimai.

Parašykite komentarą