Ceilono cinamonas: kuo skiriasi nuo paprastojo?

Ceilono cinamonas yra plačiai vartojamas ingredientas, tačiau ne tiek plačiai paplitęs Lietuvoje. O veltui – šis cinamonas turi unikalių savybių, kurios skiriasi nuo įprastojo cinamono. Paskaninti patiekalai ceilono cinamonu praturtina maistą sodriu aromatu ir suteikia saldaus poskonio. Taip pat šis ingredientas yra dažna Daily Spoon supermaisto mišinukų sudedamoji dalis, nes šio DailySpoon.lt cinamono nauda organizmui yra įrodyta įvairiais moksliniais mitybos specialistų tyrimais. Tačiau kuo ceilono cinamonas skiriasi nuo įprastojo ir kodėl verta jį pirkti Daily Spoon?

Kaip išgaunamas ceilono cinamonas?

Paprastasis (arba Cassia cinamonas) yra išgaunamas iš Cinnamomum cassia medžio. Jo lazdelės yra tamsiai rudos, raudonos spalvos ir turi grubesnę tekstūrą nei ceilono cinamonas. Lazdelių sluoksnių nedaug ir jie yra storesni – būtent dėl to malamas prieskonis turi netolygius miltelius. Šio cinamono kokybė yra laikoma prastesne, nes Cinnamomum cassia medžių yra auginama daugiau ir jie nereikalauja tiek daug dėmesio auginant, todėl jis yra atitinkamai pigesnis ir dažniausiai esantis visuose didžiausiose maisto prekių parduotuves.

Ceilono cinamonas yra kilęs iš Šri Lankos ir pietinių Indijos dalių. Jis išgaunamas iš Cinnamomum verum medžio vidinės žievės. Ceilonas yra rudos spalvos, o jo lazdelės sudarytos iš daug plonų sluoksnių – todėl jis sumaltas turi švelnią tekstūrą. Būtent šios savybės – spalva, miltelių tekstūra – nurodo cinamono kokybę, todėl jis yra šiek tiek brangesnis bei ceilono cinamonas pirkti randamas tik specializuotuose parduotuvėse.

Daily Spoon cinamono nauda ir privalumai

Svarbu paminėti, kad Cassia ir ceilono cinamonas skiriasi ne tik spalva, skoniu ir tekstūra, bet ir maistinėmis savybėmis. Cassia (įprastame) sudėtyje yra kumarino: junginio, kuris yra natūraliai randamas augaluose ir gali būti kenksmingas didelėmis dozėmis. Teigiama, jog didelės dozės gali pakenkti kepenims, plaučiams bei inkstams. Palyginimui, Kininiame cinamone yra maždaug 1% kumarino, o Ceilone – tik 0,004%. Viršyti nekenksmingą kumarino dozę galima tuo atveju, jei suvartojate 1-2 arbatinius šaukštelius paprastojo cinamono per dieną. Todėl, jei mėgstate cinamoną, jį būtų geriau pakeisti ceilono cinamonu.

Apskritai, pagrindinė Daily Spoon cinamono nauda yra antioksidacinės savybės. Antioksidantai apsaugo organizmą nuo oksidacinio streso poveikio, taip pat naudingi odos sveikatai: mažina ląstelių senėjimo procesus, skaistina ją ir gali mažinti spuogelių susidarymą.

Taip pat kita Daily Spoon cinamono nauda yra aktuali smaližiauti mėgstantiems žmonėms – nustatyta, jog šis prieskonis gali padėti sumažinti smaližiavimo ir užkandžiavimo poreikį. Pats prieskonis yra saldus, todėl tai gali patenkinti cukraus norą maistingesne alternatyva.

Kaip įtraukti ceilono cinamoną į mūsų mitybą?

Šį prieskonį nesunku įtraukti į mitybos racioną. Cinamonu galite gardinti įvarius egzotiškus troškinius sriubas, taip pat desertus bei šiltus kavos ir arbatos gėrimus.

Kur pirkti ceilono cinamoną?

Šis ceilono cinamonas pirkti vertas Daily Spoon internetinėje parduotuvėje dėl gero kokybės ir kainos santykio. Daily Spoon ceilono cinamonas yra aukščiausios kokybės ir turi išskirtinį švelnią tekstūrą, saldumą ir intensyvų aromatą. Šis prieskonis ne tik gali apsaugoti nuo oksidacinio streso poveikio, bet ir gali reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, taip mažindamas poreikį užkandžiauti ir smaližiauti. Prieskonio kilmės šalis – Madagaskaras. Daily Spoon parduotuvėje galima įsigyti ir kitų produktų, kurių sudėtyje puikuojasi šis ingredientas.

Parašykite komentarą