Kuo skiriaisi modernūs sietynai nuo klasikinių?

Tai, kaip mūsų namuose įrengtas apšvietimas ir parinktos tinkamos, spalvinės temperatūros šviesa, turi didžiulę įtaką mūsų savijautai. Kiekviename kambaryje turi būti keli šviesos šaltiniai, kurie leistų laisvai formuoti erdvę. Apšvietimą skirstome į: pagrindinį, taškinį ir dekoratyvinį. Ryškiausias lubų apšvietimas yra sietynai, dar vadinami šviestuvų karalienėmis. Jie pasižymi turtingą istoriją ir per šimtmečius patyrė daug pokyčių. Nors sietynai asocijuojasi su sunkia ir didinga ornamentika, šiandien galime kalbėti apie jų atnaujintą  ir modernizuotą formą.

Sietyno užduotis yra tinkamai apšviesti visą kambarį – tai pagrindinis šviesos šaltinis interjere. Ir nors liustra pirmiausia yra buitinė priemonė, jos dekoratyvinis vaidmuo yra ne mažiau svarbus. Pakabinamos lempos turėtų nustatyti kambario toną ir pabrėžti jo charakterį. Sietynas turi atitikti konkretaus interjero stilių ir įvaizdį, todėl sprendimas pasirinkti tinkamą šviestuvo tipą turėtų būti gerai apgalvotas.

Ribos tarp klasikinių bei modernių šviestuvų gali būti tikrai plonos, o noras priskirti konkretų modelį konkrečiam stiliui – dažnai net neįmanomas. Šiuolaikiniai šviestuvai – šiuolaikinių dizainerių fantazijos vaisius, jie skiriasi pačiomis įvairiausiomis formomis ir medžiagomis, dažnai būna labai neįprasti ir gali nustebinti klasikinio grožio šalininkus.
Kambario interjero dizainas yra vienas iš pagrindinių apšvietimo pasirinkimo aspektų. Nors šiandieninė interjero architektūra leidžia daug neįprastų derinių, verta pasirūpinti harmonijos išlaikymu erdvėje. Renkantis šviestuvą savo svetainei svarbu atsižvelgti į bendrą kambario išdėstymą. Klasikiniai sprendimai derina subtilų stilių su funkcionalumu ir dažnai dera prie įvairaus charakterio interjero. Šiuolaikiniai modeliai yra įvairių formų, todėl jie gali tapti įdomia puošmena. Tokie sprendimai puikiai tiks prie madingo skandinaviško ar industrinio stiliaus. Palyginti su naudotais viduramžių protėvių laikais, pasižymi kur kas lengvesniu stiliumi, o kartu įneša į interjerą elegancijos ir orumo.

Parašykite komentarą