Energetinio naudingumo sertifikatas: D. U. K

 

Perkant, parduodant namus, galiausiai, norint būti ramiu, kad Jūsų būstas yra draugiškas gamtai – reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas, kuris nurodo būsto sandarumo lygį. Naujos statybos būstas, žinoma, reikalingas aukščiausios A++ klasės, tačiau tai nereiškia, kad ne tokie aplinkai draugiški namai arba butai turėtų būti griaunami. Žinoma, visada sveikintina gerinti jų energetinę vertę. Ne tik dėl gamtos, tačiau taip pat ir savęs, kadangi tai ženkliai sumažina šildymo bei kitų energijų išlaidas.

Jeigu žinote, kad tokie sertifikatai egzistuoja, tačiau nesuvokiate kam ir kai – susipažinkite su dažniausiai užduodamų klausimų atsakymais, kurie turėtų padėti Jums surasti esmę.

Kiek kainuoja tokia paslauga?

Energetinio naudingumo sertifikatas kaina – patraukli. Kadangi šiuo metu tokio tipo paslaugas siūlo ne viena įmonė – galiausiai laimi klientai, kadangi konkurencija sumažina kainas. Taip pat kai kurie siūlo pasinaudoti akcijomis ir užsisakyti paslaugas pigiau. Vertinimas bus tikslus, dokumentas – legalus.

Kaip greitai gaunama paslauga?

Žinoma, tai kinta priklausomai nuo Jūsų pasirinktos įmonės. Tačiau galima pasidžiaugti, kad specialistai dirba labai greitai, kadangi jie supranta, kad šis dokumentas Jums reikalingas ne šiaip sau, tačiau konkrečiai institucijai pateikti. Vertinimo laiko tarpas dažniausiai siekia iki savaitės laiko. Tačiau įmonės dažnai priima ir skubius užsakymus.

Ar bet kas gali atlikti vertinimą?

Tikrai ne. Vertinimus gali atlikti tik savo sferos specialistai, kurių pateiktos išvados yra pripažįstamos registrų centro. Taigi, reikia rinkti atsakingai ir pats svarbiausias prioritetas turėtų būti legaliai savo paslaugas teikianti įmonė, kuri gali įrodyti, kad jų dokumentai bus pripažįstami valstybinių institucijų.

Kam reikalingi tokie dokumentai?

Gana dažnai girdimas mitas, jog šio tipo dokumentas reikalingas tik tokiu atveju, kai vertinamas namas. Tačiau tai nėra tiesa. Sertifikato išdavimas reikalingas ir komercinio tipo objektų vertinimui, žinoma, daugiabučiams. Žinoma, praktikoje tikrai ne visiems žmonėms gyvenime tenka su juo susidurti, tačiau, visgi, daugelį pastatų reikia reitinguoti.

Svarbiausia rasti patikimą įmonę, kurios teikiamos paslaugos leis jums dėl nieko nesukti galvos, o tik gauti taip reikalingą dokumentą.

Parašykite komentarą