dirbtiniai masalai

Dirbtiniai masalai

Kaip žinia, žvejoti galima ne vien tik sliekais, kukurūzų grūdeliais, įvairių vabzdžių lėliukėmis ar žirniais. Neretas žvejys jau jų atsisako ir mieliau renkasi dirbtinius masalus. Dirbtinių masalų rūšių yra labai įvairių, kurie yra tinkami naudoti skirtingoms žvejybos rūšims.

Dirbtinių masalų privalumai

dirbtiniai masalai

Dirbtinių masalų privalumą galime surasti ne vieną. Pirmasis būtų tas, kad dirbtiniai masalai negenda. Nusipirkus gyvus masalus, juos turėtume tinkamai laikyti, kad jie nesugestų ir nepradėtų skleisti nemalonaus kvapo ar taptų nejudrūs. Tad dirbtinius masalus galime drąsiai vežtis į ilgesnes keliones, nesirūpinant jo laikymu. Tad iš kitos pusės matomas privalumas, kad perkant dirbtinius masalus galima sutaupyti, nes jei nusipirksime gyvus masalus, jie suges ir vėl juos reikės pirkti pakartotinai. Kitas privalumas tas, kad dirbtinius masalus sunkiau nugnaibyti žuvims, ko nepasakysi, kuomet yra žvejojama su gyvais masalais. Neretai gyvus masalus apkramto ar nutraukia žuvys ir tuomet vėl turime iš naujo masalą kabinti ant kabliuko. Bet, svarbu, nepamiršti ir fakto, jei yra pasirenkamas dirbtinis masalas, svarbu, kad jis būtų išteptas kvapniomis medžiagomis. Taip lengviau bus pritraukiama žuvis ir jūs galėsite mėgautis sėkminga žvejyba.

Dirbtinių masalų rūšys

Galime išskirti šias pagrindines dirbtinių masalų rūšis:

  1. Blizgės. Vienas iš populiaresnių dirbtinių masalų. Šiuo masalų galima gaudyti šias žuvis: lydekas, šamus, sterkus, ešerius. Blizges reikėtų rinktis priklausomai nuo vandens gylio, kuriame bus žvejojama.
  2. Tokie masalai dažniausiai naudojami gaudyti žuvis prieš šaltąjį sezoną, tai yra prieš užšąlant ledui. Bet toks masalas gali būti naudojamas ir šiltuoju metu sezonu.
  3. Sukriukės. Šio tipo masalas yra naudojamas gaudyti plėšrioms žuvims, tokioms kaip ešeriai ar lydekos.
  4. Tai turbūt pats populiariausias dirbtinis masalas, kuris yra tinkamas žvejoti įvairiuose vandens telkiniuose. Vobleriai gali būti kelių rūšių, tai yra neskęstantys – su jais galima žvejoti seklesniuose vandens telkiniuose. Kita rūšys yra skęstantys. Jie tinkami žvejoti giliuose vandens telkiniuose.

Kur įsigyti dirbtinių masalų?

Dirbtinių masalų galima įsigyti kiekvienoje fizinėje žvejybos prekių parduotuvėje arba internetinėse parduotuvėse, kur parduodamos žvejybos priemonės. Jei norite įsigyti tikrai gerų ir kokybiškų dirbtinių masalų, galite apsilankyti internetinėje parduotuvėje https://www.zvejojam.lt/. Čia rasite platų masalų rūšių, kurie bus tinkami įvairią žvejybą mėgstantiems žvejams. Taip pat šioje internetinėje parduotuvėje verta apsilankyti, nes čia rasite ne tik prieinamas kainas bet patikimą produktą.

Parašykite komentarą