Kaip gimsta verslas?

Verslo kūrimas yra apipintas mitais. Jei paklausite vidutinio žmogaus apie verslą, turbūt jis atsakys, kad „tai ne jam“. Susidaromas įspūdis, kad verslą kurti gali tik išskirtiniai ir tam pasišventę žmonės. Dalis tiesos tame yra: kad sukurti verslą tikrai reikia turėti kažkiek verslumo savyje ir kaip ir visose srityse, reikia turėti bent kažkiek atsidavimo savo idėjai. Bet verslas tikrai negimsta iš kažkokių antžmogiškų pastangų ar neįtikėtino talento. Taip gali nutikti, bet tai tikrai nėra taisyklė. Kiekvienas gali tapti verslininku, kiekvienas gali sukurti verslą. Pakalbėkime apie tai, kaip gimsta verslas ir ko reikėtų tikėtis, turint ketinimų jį kurti.

Verslo idėja

Viskas prasideda nuo idėjos. Kad kažką sukurti, reikia pirmiausia galvoje turėti bent jau idėją, kad ir kokia ji abstrakti. Kaip gimsta verslo idėjos? Kiek žmonių, tiek ir būdų. Kažkada Steve Jobs yra pasakęs, kad žmonių negalima klausti, ko jie nori, jiems reikia parodyti, kad jiems iš tikrųjų kažko reikia. Jis pateikė pavyzdį, kad jei automobilių nemačiusių žmonių būtume paklausę, ko jie nori, tai jie pasakytų, kad jiems svarbi greičiau riedantis arklio tempiamas vežimas. Bet atsirado verslių žmonių, kurie pasinaudoję galimybėmis ir naujomis technologijomis, pasiūlė žmonėms kažką, ko jie patys iki tol nežinojo, kad nori. Tai parodo, kad kartais (o gal visada?) verslo idėja gimsta galvojant nestandartiškai („out-of-the-box“). Galvokite apie savo asmenines problemas, apie tai, kas jums nepatinka kasdienybėje: tai vienas būdas surasti idėjų verslui pradėti. Taip pat klausykite kitų žmonių, dalyvaukite diskusijose, ieškokite vietų, kur galite patobulinti jau egzistuojantį verslą ar produktą.

Komanda

Jei turite idėją, tai jums reikės ir komandos. Kartais tai gali būti jūsų komanda su kuria kartu vystysite verslą ir dalinsitės jo vaisiais, t. y. būsite bendrasavininkiais. O kartais jums gali tiesiog reikėti pasisamdyti kažką iš išorės tos idėjos įgyvendinimui. Labai retai verslą pradėjęs vystyti žmogus būna žmogus-ansamblis, kuris gali daryti viską. Taip pat ir verslo idėjos retai būna tokios, kad vienas žmogus galėtų viską įgyvendinti, nebent jos labai smulkios. Na, bet ir iš smulkių idėjų gali išaugti galingi verslai. Bet dažniausiai apie komandą, kuri padės jums įgyvendinti savo idėją, pagalvoti tikrai turėsite.

Verslo planas

Kaip ir žmonės retai būna žmonėmis-ansambliais, kurie gali padaryti viską, taip ir pinigų prasme, retas žmogus turi pakankamai pinigų, kad galėtų investuoti ir įgyvendinti savo idėją. Tam dažniausiai yra ieškomi investuotojai, bendrasavininkiai ar bandoma ieškoti finansavimo paskolų formoje. Nesvarbu, kurį kelią pasirinktumėte, verslo planas yra būtinybę. Jį turėsite parodyti bet kam, iš ko prašysite pinigų, nesvarbu investicijų ar paskolų formoje.

Verslo įgyvendinimas

Na, pabaiga yra smagiausia – belieka įgyventinti savo verslo idėją, paversti ją realybe. O tai jau priklausys nuo labai daug kintamųjų ir tai bus specifiška jūsų verslo idėjai, todėl daug apie verslo pavertimą realybe tikrai negalime kalbėti. Aišku, visada galite visą šį procesą „apeiti“ ir tiesiog nusipirkti verslą ar verslo idėją. Parduodamą verslą surasti internete tikrai nėra sunku, todėl viskas priklauso tik nuo to, kaip norite judėti toliau ir kas suteiktų daugiausia komforto tolimesniam verslo vystymui. Dažniausiai verslas perkamas, kai yra matomi būdai jį patobulinti, todėl tam tikra prasme, net ir nusipirkę parduodamą verslą ar verslo idėją, jūs vis tiek turėsite pereiti čia aprašytą procesą, tik kiek kitokioje jo formoje.

Parašykite komentarą