Kokios sudėties pledus geriausia rinktis?

Antklodės gali būti iš pačių įvairiausių audinių, todėl geriausios medžiagos antklodėms pasirinkimas priklauso nuo to, kokių privalumų ieškote. Medžiaga yra vienas iš svarbių faktorių, kuris nulems, kokio pledo jums reikia. Geriausia antklodė kūdikiui gali būti pagaminta iš kitokios medžiagos nei šalto oro antklodė. Kad būtų lengviau apsispręsti dėl jums tinkamiausios antklodės, pateikiame keletą įprastų antklodžių medžiagų ir jų privalumų.

Antklodė, pagaminta iš 100 procentų medvilnės audinio, turi daugybę pageidaujamų atributų. Medvilninės antklodės yra minkštos ir hipoalerginės, todėl puikiai tinka alergiškiems žmonėms, kūdikiams ar žmonėms su jautria oda. Medvilninės antklodės taip pat puikiai tinka vasarą, nes jos praleidžia orą, padeda reguliuoti temperatūrą ir vėsina karštą naktį.

Atvėsus orams ir nakčiai prireikia papildomos izoliacijos, vilnonė antklodė suteiks daug šilumos. Tačiau vilnos antklodė taip pat prisitaikys kintant temperatūrai. Vilnos pralaidumas orui ir drėgmę sugeriančios savybės pašalins prakaitą ir užtikrins patogią, sausą temperatūrą. Papildomas privalumas yra tai, kad vilna yra natūraliai atspari ugniai, todėl vilnos antklodes yra saugiau naudoti šalia šilumos šaltinių nei kai kuriuos sintetinius pluoštus, kurie gali išsilydyti.  Kai kurie žmonės yra jautrūs arba alergiški vilnai, bet nori panašaus minkštumo ir šilumos antklodės, todėl fleeso medžiagos pledas yra tinkama alternatyva. Fleesas yra pagaminta iš sintetinių medžiagų, tačiau turi daug tų pačių savybių kaip ir vilna. Jis padeda pašalinti drėgmę nuo kūno ir suteikia šilumos šaltą naktį, tačiau yra lengvesnis nei vilna. Fleece antklodes galima skalbti ir džiovinti namuose, kad būtų patogu valyti.

Akrilas. Dažnai naudojamas kaip dar viena vilnos ar kašmyro alternatyva, akrilas yra šiltas, lengvas ir hipoalergiškas. Akrilas gali imituoti natūralaus pluošto pojūtį, tačiau jį daug lengviau prižiūrėti. Akrilo antklodes galima skalbti skalbimo mašinoje, kad būtų lengva valyti namuose, o jų spalvos neišbluks po nuolatinio plovimo.

 

 

Parašykite komentarą