Pagrindinės rekuperatoriaus rūšys. Kaip žinoti, koks reikalingas Jūsų namams?

Rekuperacinė sistema šiai dienai yra neatsiejama naujai statomų namų dalis. Tai vienas ir reikalingiausių prietaisų, kurie turi būti montuojami, norint statyti namą. Rekuperacinės sistemos skirstomos į keletą tipų: plokščių prietaisai; rotacinės sistemos; stogo įtaisai. Kiekvienas oro mainų tipas yra skirtas konkrečioms sąlygoms ir turi savų privalumų bei trūkumų.

Plokštelių įrenginiai. Tai labiausiai paplitę paprastos konstrukcijos šilumokaičiai, pasižymintys išskirtiniu patikimumu. Plokštelinis rekuperatorius privačiam namui turi iki 78 procentų naudingumo koeficientą plastikiniams ir metaliniams modeliams bei iki 92 prietaisų su celiulioziniais šilumokaičiais. Skirtumas atsiranda dėl to, kad celiuliozės šilumokaičiai grąžina ne tik šilumą, bet ir oro srauto drėgmę, o drėgmė, kaip žinia, turi didesnę šiluminę talpą. Plokštelių įrenginių privalumai: didelis efektyvumas; eksploatacinis patikimumas; savarankiškas darbas be papildomų energijos sąnaudų. Trūkumai: plokšteliniai šilumokaičiai montuojami tik ištraukimo sistemose ir įtekėjimo sistemose; toks šilumokaitis užšąla esant dideliam šalčiui ir atitirpinant reikia sustabdyti darbą (išskyrus celiuliozinius modelius);

Rotaciniai oro mainai yra antras pagal populiarumą įrenginių tipas. Prietaisas pagamintas iš aliuminio ir varomas elektros variklio. Pavaros diržas suka plokščius ir zigzaginius rotoriaus elementus. Kiekviena įrenginio dalis, judant per išmetimo zoną, įkaista ir perduoda šilumą įeinančiam srautui. Rotoriaus sistemos pranašumai: didelis efektyvumas; oro srautų drėgmės išsaugojimas; kompaktiškas dydis, leidžiantis įrenginį naudoti mažose vėdinimo sistemose; rotorius neužšąla net esant dideliam šalčiui. Minusai: priklausomybė nuo elektros.

Stogo oro mainai. Šilumos atkūrimas vėdinimo sistemose naudojant plokštelinius arba sukamuosius įrenginius gali būti atliekamas naudojant specialų stogo įrenginį. Paprastai šios labai efektyvios sistemos įrengiamos didelėse patalpose be vidinio atskyrimo. Tai daugiausia angarai, dideli garažai ar mažmeninės prekybos vietos. Tai puiki sistema jūsų namuose, tačiau prieš norint ją instaliuoti savo namuose, patartina pasidomėti kur nurodomi rekuperatorius atsiliepimai.

Parašykite komentarą