Patalynė – ne tik graži interjero detalė

Kaip jauku ir gera įkristi į lovą, kurioje yra puri ir minkšta patalynė. Joje gali atsipalaiduoti nuo kasdieninių darbų. O jei dar lovoje gali pasimėgauti romantiška vakariene, kuri gaubiama žvakės šviesa  – vakaras gali būti tobulas. Niekas nesiginčys, kad jaustis patogiai ir komfortiškai išsimiegoti leidžia ne tik kokybiškas čiužinys, kambario atmosfera, bet ir didelę įtaką turi patalynė.

Kaip išsirinkti tinkamą patalynę?

Kadangi lovoje praleidžiame nemažą dalį laiko savo gyvenime, patalynę reikėtų rinktis atsakingai, tad pateikiame kelis aspektus, kurie padės išsirinkti tinkamai:

  • Sudėtis. Tai yra vienas iš svarbiausių kriterijų, kuris turi nulemti apsisprendimą pirkti vieną ar kitą patalynės komplektą. Audiniai turėtų būti natūralūs, kad kūnas galėtų kvėpuoti ir palaikyti reikiamą kūno temperatūrą.
  • Dizainas. Ji kaip ir rankšluosčiai, kilimai ar indai turėtų būti derinami prie kambario. Juk žymiai maloniau, kai ji yra priderinta prie miegamojo interjero ir sukuria harmoniją.
  • Patalynės komplekto sudėtis. Reikėtų iš anksto nuspręsti, kiek patalynės dalių ieškote. Dažniausiai siūlomi komplektai yra pagalvių ir apkloto užvalkalai. Tad turite žinoti ar jums užteks tik tokio komplekto ar norite, kad ir lovos užvalkalas būtų kartu su kitomis dalimis.
  • Biudžetas. Svarbu nusistatyti, kokią pinigų sumą galite išleisti. Kadangi kainos svyruoja labai įvairios, turite rasti jums tinkantį variantą, kuris atitiktų kainos ir kokybės santykį.

Ar patalynė gali būti interjero detalė?

Drąsiai galima į šį klausimą atsakyti teigiamai. Pasirinkus aukštos kokybės medžiagas, jų spalvas priderinus prie lovos, užuolaidų ar kilimo spalvos, galima sukurti puikų derinį. Tad patalynės gali būti puikios interjero detalės, kurių atsikėlus nereikia slėpti lovos patalynės dėžėje. Pakanka tik tvarkingai pakloti ir sutvarkyti lovą ir miegamasis atrodys puikiai. Kad dar labiau pabrėžtumėte patalynės vaizdą, prie jos gali būti derinami kiti interjero aksesuarai, tokie kaip papildomos pagalvėlės, kilimas ar megzti pufai.

Kaip tinkamai prižiūrėti patalynę?

Kad patalynė kaip įmanoma ilgiau išliktų kaip nauja, ją būtina tinkamai prižiūrėti. Geriausia yra vadovautis etiketėje nurodyta informacija. Kad ji nesusitrauktu, vertėtų neviršyti skalbimo temperatūros, kuri nurodyta informacijos lapelyje. Be to, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kokia yra jos sudėtis ir jei turite kelias susikaupusias skirtingo pluošto patalynes, jas geriau skalbti atskirai. Patartina naudoti natūralias skalbimo priemones, kurios nepažeistų audinio. Taip pat patalynę patartina keisti kas savaitę, blogiausiu atveju, kas dvi. Jei ji bus keičiama rečiau, joje nebebus taip malonu miegoti, bus prisigėrusi įvairių kvapų, kurie trikdys miego kokybę

Parašykite komentarą