Domintis dietomis, kurios Jums turėtų padėti numesti svorio – pirmiausia turite suprasti, kad kardinalus kalorijų skaičiaus mažinimas – žalingas Jūsų organizmui. Natūralu, kad nustojus laikytis dietos – svoris vėl grįš, tad tik tinkamas kalorijų kiekis, kuris yra derinamas su fiziniu aktyvumu – leis Jums pasiekti ilgalaikį rezultatą.

Visgi, ne visos dietos yra dietos. Kartais jomis yra vadinama mityba, kuri remiasi tam tikrais principais. Viena tokių yra paleo dieta.

Apie tai, kodėl ši dieta yra tokia gera – pasakoja mitybos specialistas Andrius.

Dietos principai

Paleo dietos principai nėra sudėtingi, tad nieko keisto, kad vis daugiau žmonių išbando šią mitybą. „Daugeliui žmonių patinka tai, jog nereikia labai detaliai skaičiuoti kalorijų. Tereikia rasti balansą, kuris yra gaunamas iš mėsos, daržovių, vaisių, riešutų. Venkite grūdinių ir pieno gaminių“,- pasakoja Andrius.

Esame tikri, kad toks mitybos racionas nevargins, kadangi pasiūla – labai plati. O kadangi minėti produktai dažniausiai turi nedaug angliavandenių – džiugina ir tai, kad valgyti galima didelėmis porcijomis, tad sotumas – garantuotas.

Greitųjų angliavandenių žala

Paleo dieta, gali atrodyti, kad apima labai daug smulkmenų. Tačiau taip nėra, kadangi svarbiausias jos principas – kuo mažiau angliavandenių, kurie yra kilogramų augintojai.

Žinoma, reikia kalbėti apie greituosius angliavandenius, kadangi daržovės – tikrai reikalingos. Visgi, siūlome mažiau dėmesio skirti grūdams, kurie neturi tiek daug naudos, kaip kad kartais sako mitybos specialistai“,- pasakoja Andrius.

Svarbiausia yra laikytis tokio mitybos režimo ir tuo pačiu rinktis tokius maisto produktus, kurie primintų Jums pirmykščio žmogaus mitybą. Taip patenkinsime savo organizmo poreikius ir tuo pačiu išvengsime didelio svorio, kadangi net ir valgant didesnėmis porcijomis – svoris neataugs be saiko.

Jeigu dar niekada neteko domėtis Paleo dieta – galbūt dabar yra puikus laikas ją išbandyti? Svarbiausia, žinoma, nesirinkti per daug kardinalių mitybos pokyčių. Maistas Jums turi nešti laimę, ir galvoti apie valgį nuo ryto iki ryto – nėra normalu.

Parašykite komentarą