Pastatų energetinis sertifikavimas: kokia yra jo nauda?

Kiekvienas naujai pastatytas namas, patalpos ar panašūs statiniai privalo turėti energinio naudingumo sertifikatą. Aišku, yra taikomos tam tikros išimtys, bet jų yra tikrai labai nedaug. Pastatų energetinis sertifikavimas yra procesas, kurio metu yra apžiūrimas ir įvertinamas pasirinktas pastatas ir visa tai atvaizduojama sertifikate, kuris gali būti labai naudingas. Tad plačiau apie tai papasakosime šiame straipsnyje.

Pastatų energetinis sertifikavimo tikslas ne tik dokumentas

Pagrindinis pastatų energerinio sertifikavimo tikslas nustatyti, kuriai energetinio naudingumo klasei priskiriamas pastatas ir pateikti rekomendacijas kaip jas gerinti. Tokios klasės yra skirstomos į kelias kategorijas nuo A iki G. A klasei priklauso aukščiausias įvertinimas, o G – pats žemiausias. Tačiau ne vien tai svarbu, gaunant šį sertifikatą. Tokį sertifikatą yra naudinga gauti ir dėl to, kad būsto savininkas gali realiai įvertinti, kokios sąnaudos bus naudojamos ateityje, o pagal pateiktas specialisto rekomendacijas, galima jas dar labiau sumažinti. Tad ne vien tik pats dokumentas turi didelės įtakos, bet ir suteiktos žinios apie pastatytą pastatą. O pagal jas ateityje galima išvengti tam tikrų klaidų ir taip ne tik sutaupyti, bet ir gauti aukštesnės klasės pastatų energinio naudingumo sertifikatą.

Gali pakelti statinio kainą

Turbūt kiekvieno tikslas yra kaip įmanoma brangiau parduoti ar išnuomoti turimą nekilnojamąjį turtą. Tad tam pasiekti, puikiai tiks energinio naudingumo sertifikatas. Jo dėka, bus galima pakelti kainą net keliolika procentų ir taip gauti daugiau asmeninės naudos. Turbūt iškilo klausimas, kaip jis gali daryti įtaką būsto kainai? O tai labai elementaru. Įvertinus visus reikiamus kriterijus yra nustatoma jo klasė, kuo ji aukštesnė, tuo geriau. Nes pirkėjui galima parodyti, kad namas suvartoja kur kas mažiau energijos, vadinasi, ypač, šaltuoju metu sezonu, namuose bus šilčiau ir nereiks mokėti tokių didelių sąskaitų. Tad pagrindinis kriterijus, kodėl kaina yra pakelta, nes namas yra labai ekonomiškas ir į tai nereikės investuoti. Tokia pati situacija gali būti ir su nuoma. Jei būstas priklauso aukštesnei klasei, galima pakelti nuomos kainą, nes komunaliniai patarnavimai bus pigesni.

Rekomendacijų nauda

Kiekviename energinio naudingumo sertifikate specialistas pateiks siūlomas rekomendacijas, kuriomis galima pagerinti energinio pastato naudingumą. Todėl į jas nereikėtų numoti ranka ir jų nepaisyti. Tai gali būti pirmasis žingsnis, kurio pagalba ateityje galėsite sutaupyti. Aišku, jeigu jų pateikta gan nemažai ir atrodo, kad norint viską pataisyti gali kainuoti tikrai didelę sumą pinigų, bet ilgainiui suma tikrai atsipirks.

Parašykite komentarą