kaukes vaikams

Vienkartinės veido kaukės vaikams

Dažnai girdima tema, kalbant apie pandemijos suvaržymą yra įvairios apsauginės priemonės: raspiratoriai, kaukės, dezinfekcijos priemonės, pirštinės bei vienkartiniai chalatai. Apie reikiamą šių priemonių naudojimą prie tam tikrų aplinkybių dažnai girdime žiniasklaidoje. Mes esame pratę girdėti, jog vienkartinės veido kaukės vaikams, bei kitos apsauginės priemonės yra nereikalingi dalykai, tačiau esame susidarę klaidingą nuomonę. Dabartiniai tyrimai ir mokslinės išvados puikiai parodo, jog susirgimų skaičius didėja tiek mokykloje, tiek darželiuose. Tad galime teigti, jog infekcija gali būti pavojinga ir vaikams. Jie lygiai taip pat gali platinti virusą.  Šiandien norime pasikalbėti apie tai, kaip apsaugoti savo vaikus bei neleisti toliau plisti koronos virusui mūsų visuomėneje.

Besikeičiantys stereotipai

Vaikams, ypač darželiuose ar pradinėse mokyklose yra be galo sunku išaiškinti kaip naudoti apsaugines bei dezinfekcijos priemones. Tačiau šiomis dienomis matome, jog situacija keičiasi ir vis daugiau dėmesio yra skiriama vaikų švietimui, kuriuo užsiima mokytojos ir auklėtojos.

Vaikai, ypač žaisdami ne visada laikosi saugaus atstumo, rečiau plauna ir dezinfekuoja rankas. O vienkartinės medicininės kaukės jiems yra naujas dalykas, kadangi iki tam tikro amžiaus, jos nėra privalomos.  Vaikams per prievartą informacijos neįdiegsime, reikia žinoti kaip su jais bendrauti, jie turi suvokti koks šis dalykas yra svarbus. Taip galėtume sumažinti susirgimų skaičių.

kaukes vaikams
Vaikiškų kaukių asortimentą galite rasti Kaukes24.lt parduotuvėje

Patarimai kaip bendrauti su vaikais

  • Vienkartinių medicininių kaukių nešiojima prilyginti žaidimui, patiems mažamečiams vaikams reikai rodyti pavyzdį. Su jais kalbėtis ir paskatinti prisiimti atsakomybę nuo mažų dienų. Disciplina ir atsakomybė nuo mažų dienų vaikams yra tik į naudą, tokie vaikai pasiekia didesnių tikslų visuomenėje.
  • Naudoti vaikiškas medicinines kaukes. Tai mažesnio tipo kaukės, ant kurių yra įvairūs piešinukai kaip: personažai iš animacinių filmukų, pasakų, filmų vaikams. Šiuo atveju vaikams tai gali tapti lyg žaidimu, arba pasidaryti kaukes nešioti „kietas dalykas”.
  • Reguliariai keisti kaukes, po naudojimo laiko. Tai sakytume yra sunkiausias dalykas, mes suaugę žmonės turime tai kontroliuoti, ir vaikams paduoti reikiamą kaukių kiekį. Rekomenduojame sekti ir pažiūrėti, ar ta pati kaukė nėra naudojama kelias dienas iš eilės. Tokiu atveju ji gali padaryti daugiau žalos negu naudos apskritai.

Kaip apsisaugoti save ir kitus?

  • Reguliariai patiems, ir šeimos nariams plautis rankas su muilu ir dezinfekuoti rankas. Jeigu esate ne namuose, o kitoje viešojoje patalpoje ir joje nėra dezinfekanto, arba jis yra pasibaigęs – galite naudoti dezinfekcinį gelį. Jis daug vietos neužima tačiau labai padeda.
  • Kaukes taisyklingai. Mažamečiai asmenys nėra prie jų pripratę, gali šias kaukes užsidėti neteisingai: ant barzdos, ar akių ir sukelti pavojų. Taisyklingai nematydami jie gali užsigauti. Dėl to patariame naudoti vienkartines medicinines kaukes vaikams. Jos yra mažesnės ir tam pritaikytos.
  • Kuo mažiau prisilietimų prie kitų paviršių viešosiose vietose. Gali pasitaikyti, jog sergantis asmuo palietė rankeną, turėklą ar kitą daiktą. O jūs ar vaikai galite nevalingai paliesti veidą, lūpas, ar kitą vietą ir taip platinti bakteriją. Dėl to saugo gelis, arba vienkartinės pirštinės.

Mitas, kurį norime paneigti

Kaukės  neapsaugo nuo viruso. Tiesiogine prasme, taip šis mitas yra teisus, tačiau plačiąją prasme – klaidingas. Kaukės neleidžia plisti virusui, tad pavyzdžiui jeigu Jus sergate, esate parduotuvėje ir kosėjate, kuomet nespėjate užsidengti – medicininė kaukė sulaikys bakterijų plitimą ir aplinką ir apsaugos kitus. Mūsų manymu, kaukės taip pat apsaugo nuo masinių gripų susirgimų, jas logiška būtų naudoti kiekvieną rudenį, kuomet turime sirgimo piką.

Straipsnį parengė ir patalpino TautosNamai komanda.

Straipsnis yra informacinio pobūdžio, pasidalinome tiesiog savo nuomone į tam tikrus aspektus.

 

Parašykite komentarą