Individuali veikla pagal pažymą – kelias pradėti verslą

Individuali veikla pagal pažymą – puikus būdas pradėti verslą. Galite dirbti iš namų, patys nusistatyti darbo laiką ir būti patys sau viršininkai. Tačiau ji turi ir trūkumų. Kai dirbate savarankiškai, esate atsakingi už visas su verslo vykdymu susijusias išlaidas. Tai gali būti biuro patalpos, reikmenys, rinkodara ir reklama. Taip pat turėsite patys mokėti mokesčius ir socialinio draudimo įmokas.

Didžiausias pliusas – nedideli mokesčiai ir nesudėtingas atidarymas

Savarankiška veikla susijusi su daugybe dokumentų. Turėsite sekti savo pajamas ir išlaidas bei kas ketvirtį teikti mokesčių deklaracijas. Taip pat turėsite gauti verslo liudijimą ir užregistruoti savo verslą mokesčių inspekcijoje.

Reikia visiems klientams išrašyti sąskaitas faktūras, jas kaupti, o atėjus metui deklaruoti – viską pateikti valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Iš pradžių galite pagalvoti, jog tai yra sudėtingas dalykas, tačiau laimei šiomis dienomis galite rinktis įvairias virtualias apskaitos programas, kurios ne tik automatiškai su generuos sąskaitą, palengvins bendrą apskaitos vedimą.

Vieną tokių programų yra saskaita123.lt, kuri yra labai populiari Lietuvoje būtent tarp savarankiškai dirbančių asmenų ( freelancer’ių). Ši programa pirmą mėnesį galite išbandyti nemokamai, o norint ją pratęsti teks pasirinkti norimą narystę – kuri gali kainuoti nuo 3 iki 10 eurų už mėnesį.

Už sąlyginai nedidelę kainą sutaupote labai daug laiko ir pinigų, kadangi nereikia papildomai samdyti buhalterijos paslaugų įmonių. O galite fokusuotis ties savo verslo vystymu ir plėtra.

Būvimas pats sau bosu – ir lanksčios darbo valandos taip pat yra dideli privalumai ir atsakomybė

Tai turi daug privalumų, tačiau turi ir trūkumų. Turite būti labai drausmingas ir organizuotas, taip pat gerai planuoti laiką. Nekalbant apie tai, kad esate patys atsakingi už savo uždarbį.

Taip pat turėtumėte aiškiai įsivaizduoti, kokie yra jūsų tikslai ir ką norite pasiekti savo verslu. Savarankiška veikla tinka ne visiems, bet jei esate pasirengę įdėti daug pastangų ir esate pasirengę rizikuoti, tai gali būti labai naudinga patirtis.

Vienas iš pagrindinių savarankiškai dirbančių asmenų privalumų yra tas, kad esate savo paties viršininkas ir galite patys priimti sprendimus. Tai gali būti puikus dalykas, jei gerai mokate valdyti savo laiką ir nustatyti tikslus. Nėra uždarbio lubų, priešingai nei dirbant samdomus darbus.

Parašykite komentarą